[ Etiketler: moda | tasarim | yeni ]
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moda Tasarımı Bölümü Nedir
Tekstil ve Moda Planımı Bölümü; Dokuma Planımı, Baskı Planımı veElbise Planımı sanat dallarından oluşmaktadır. 

Tekstil, hazır giyim ve moda sektörüne modern, yaratıcı ve orjinaltasarımlar üretebilen, modayı oluşturabilecek lider fikirleri değerlendirebilen, malzemeyi ve imalat tekniklerini bilen tasarımcılar yetiştirmeyi hedefler
Eğitim programları; talebelerin şahsi özelliklerini ve becerilerinigeliştirebilmelerini, şekil, renk, malzeme, yapı, fonksiyon ilişkilerini kurarak kişiliklerine makul sentezlerle yaratıcı ve orjinal öneriler sunabilmelerini hedefleyen bir yaklaşımla meydana getirilmiştir.
Giyim beklentisi gereksinimi olan bu istikamette ilerleyen eğitim (moda eğilim) ihtiyacını karşılamak üzere aktüel manada henüz evveldenenmemiş şekilde yeni kuşak tekstil ürünlerinin uygulanması ya dafiyat hasebiyle yeni kuşak olmayan kullanılagelen standart malzemelerlegiysi kalıbının yeniden aktüel anlayışın ihtiyacına yanıt verebilecek şekilde yeniden yorumlayan bir sanat planımı kısmı şeklinde dedeğerlendirilebilir.

Moda Planımı Kısmının İş Alanları Nelerdir ?
• Serbest Moda Dizaynırı olarak çalışılabilir.
• Kalifiye kurumlarda Stilist, Styling ve Resim Tasarcı olarak çalışabilirler.
• Moda konusunda alanlarda Blogger olarak çalışabilirler.
• Tekstil üstüne etkinlik gösteren firmaların Marka Yöneticiliğini yapabilirler.
• Güzel Sanatlarla alakalı eğitim ve inceleme kurumlarında akademik ve öğretici personel olarak çalışılabilirler.
• Üniversite ve yüksek okullarda seçmeli dersler sorumlusu olarak çalışabilirler.
Ara
[ Etiketler: moda | tasarim | yeni ]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi