[ Etiketler: estetik | hekimlerinin | tavsiyeleri ]
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Estetik Diş Hekimlerinin Tavsiyeleri
#1
Kabul edilen bu "tıbbi zorunluluklar"ın salt suretle en iyi tıbbi nitelikteadına getirilmesi sırasında, ağız içinde yapılan yeni diş yapısının,müdahale edilen hastanın beğenisine makul stilde rekonstrüksiyonu; "estetik" diye tanımlanma trendinde olan fakat "normal" diş hekimliğinin esasen esas bir kaidesi olan resim ahenk prensiplerinin tatbikinden ibarettir. 

Ne yaptığını bilen "yetkin" her diş doktoru meslektaşımızın esasen en iyi şekilde inşa etmek üzere eğitimini aldığı kimileri bir tıbbi girişimdir. 
Tabii ki, bilim ile sanat'ın kaynaştığı konulardan bir tanesi olan diş hekimliğinde; bu işi yapmış bireyin tıbbi malumat ve yeterliliği kadar; "sanatçı kişiliği" ve "tarzı", mevzubahis girişimlerin resim sonucunu etkileyen primer değişkenleri meydana getiren nüanslardır.
Olayın; bir kuafördeki saç modeli seçimi veyahut bir terzideki "moda" giyim tipi kreasyonu şeklinde "popülarize edilip abartılarak" sunulmasıoldukça yanlıştır! İnsan sıhhati gibi mukaddes bir mevzu üstüneuzmanlaşarak "diş doktoru kimliği" edinmiş bir bireyinkendineistinaden müracaat eden ve bundan sonra "hasta"sı olan kişilerin önüne, hastanın tabii ağız yapısı ile tamamiyle alakasız-uyumsuz olduğu halde, "kusursuz" diş örneklerinin fotoğraflarını sererek, yukarıda yanlızcasathi olarak değindiğimiz bütün tıbbi gereklilik ve hem de tıbbi etikkaidelerini hiçe saymak pahasına, "estetik" görünümlü(!) dişleryapılması düşünülemez.
Her bir insanın ağız ve diş yapısı yanlızca kendine özgüdür, ve o altyapıiçersinde en en uygun "estetik" diş yapısı tamamiyle bireyin diş doktorudoğrulusunda o şahsa has olacak şekilde "dizayn edilmeli" ve rekonstrüksiyonu da bu ilmi gerçek tarafında tatbik edilmelidir. 
Estetik diş hekimliğinin özü budur.
Bu esas sebepler ile "estetik diş" hususuilmi gayret gösteren ve hastasına harbiden kalifiye görev vermeyi amaçlayan diş hekiminin, işlevsellik/görünüm arasındaki dengeyi titizlikte muhafaza ederek performans göstermek mecburiyetinde bulunduğuepey "tecrübe ve beceri" gerektiren bir uzmanlıktır.
Sizler içersinde ayrıntısı ile oluşturduğumuz rehberimizin, estetik dişdoktorluğu başlığı altındaki konularının hazırlanması bittiğinde,genellikle bu mevzu başlığı altında sınıflandırılma eğiliminde olunanbaşka bütün hususların ayrıntıları ve program görüntüleri ile birlikteaçıklamalarımızı takip edebileceksiniz
Ara
Cevapla
[ Etiketler: estetik | hekimlerinin | tavsiyeleri ]


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi